وای من گیج شدم با این همه تنوع چه ماسکی باید بخرم؟


ادمین سایت 25 تیر 1399 مدت دقیقه

Warning: Illegal string offset 'url' in /home/pezeshkkal/public_html/mag/wp-content/themes/digimag/single.php on line 169

وای من گیج شدم با این همه تنوع چه ماسکی باید بخرم؟

در این روزها که کرونا تمام ابعاد زندگی مردم را صرف نظر از شغل، جایگاه و سبک زندگیشان تحت تأثیر قرار داده است، دغدغه‌های جدیدی به زندگی روزمره‌ی همه‌ی ما اضافه شده که چطور از خود و عزیزانمان در برابر این ترومای تاریخی محافظت کنیم. بخشی از این اتفاق تأثیرات روحی و حفظ انگیزه برای ادامه‌ی مسیر و خسته نشدن از جزئیات جدید و مهمی است که به زندگی ما اضافه‌شده‌اند. ضدعفونی کردن مدام دست‌ها، شست و شوی مداوم وسایلی که در تماس با فضاهای آلوده و عمومی بوده‌اند و همچنین انتخاب آیتم‌هایی که برای حفظ سلامت خود و عزیزانمان استفاده می‌کنیم (مثل ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده، دستکش و غیره) ممکن است انرژی و وقت زیادی از ما بگیرد؛ زیرا با افزایش نیاز، تنوع این محصولات و عرضه‌ی آن‌ها نیز به شدت بالا رفته است و ممکن است این اتفاق همان‌قدر که خوب است و برطرف‌کننده‌ی نیاز امروز جامعه است موجب سردرگمی و بی‌تصمیمی ما گردد. به همین دلیل تیم پزشک کالا تصمیم گرفته است که در این مقاله ویژگی‌های ماسک‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده تا به تصمیم‌گیری بهتر شما و کاهش این فشار فکری در این شرایط کمک کند.

در مورد ماسک‌های سه لایه بیشتر بدانیم

لایه‌های ماسک

این ماسک‌ها در حالت استاندارد از سه لایه پارچه تشکیل شده‌اند: لایه اول SPN، لایه دوم Melt و لایه سوم مجددا SPN است و یا در طرح جدید از سه لایه‌ی بایکو، ملت و بایکو استفاده می‌شود که ماسک‌های ۳ لایه پزشک کالا در این دسته‌ قرار دارند. در حالت با کیفیت پایین‌تر، لایه دوم را از جنس SMS قرار می‌دهند. گاهی تولید‌کننده‌ها موارد استاندارد را رعایت نمی‌کنند و تنها از دو یا سه لایه SPN برای تولید ماسک استفاده می‌کنند. که هیچ یک از محصولات ما در این دسته قرار نمی‌گیرند.

کش متصل به ماسک

ماسک‌های سه لایه از نظر اتصال کش نیز متفاوت هستند. کش‌ها یا به وسیله‌ی چسب به ماسک متصل می‌شوند و یا ماسک دارای کش پرس شده است.

رنگ

گاهی رنگ ماسک‌ها متفاوت است که می‌تواند سفید، صورتی، آبی و… باشد، که این ویژگی فقط جنبه‌ی زیبایی و تنوع داشته و تاثیری بر کیفیت محصول ندارد.

مدل سوپاپ تأییدیه محافظت در برابر عوامل بیماری‌زا مقاومت در برابر مواد شیمیایی قابلیت جلوگیری از باکتری قابلیت جلوگیری از ریزگرد قابلیت جلوگیری از ویروس میزان فیلتراسیون تعداد لایه فنر/فوم/ میله روی بینی
Atrun FFP2 دارد مقاومت در برابر سموم و بخارهای اسیدی دارد ۹۴% فیلتراسیون ذرات بزرگتر از ۲٫۵ میکرون ۵ فوم روی بینی
نانوکسین FFP3 دارد مجموعه آزمایشگاه های نلسون آمریکا، مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی، بهداشت کار

مطابق استاندار EN149:2001

دارد مقاومت موثر در برابر سموم و بخارهای اسیدی دارد تا ۹۹% ۷ فوم روی بینی
بایو ماسک N95 دارد ۹۵% ۵ گیره بینی
نانوکسین N99 ندارد آزمایشگاه نلسون امریکا دارد دارد دارد دارد ۹۹% فیلتراسیون ذرات تا ۰٫۳ میکرون ۵ ندارد
ماسک بکر ندارد دارد دارد ۵ بدون فنر، دارای لایه ضخیم روی بینی
یگان ندارد ۳ دارای فنر
رها ندارد دارد ۳ فنر
دی ندارد سیب سلامت دارد دارد دارد دارد ۳ فنر
اکسی لایو ندارد سیب سلامت ۳ فنر
دی (طرح بایکو) ندارد سیب سلامت، مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت، CE، FDA دارد دارد دارد دارد ۳ فنر
 Ojen FFP2 دارد EN 149:2010+A1:2009 دارد دارد دارد دارد دارد حداقل ۹۴% ۵ گیره درون ماسک
بکر (کودک) ندارد QMS

ISO 9001:2015

مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی SM997666

دارد دارد ۳ بدون فنر، دارای لایه ضخیم روی بینی

 

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *